Rodinný dům - Mariánské Údolí


175 m2

užitná plocha

5+kk

Dispozice

1018 m2

výměra pozemku

Parkovací místa

2x

Energetický štítek

Třída C


Vytápění

Podlahové 1.NP, Akumulační krb, 


Vážení klienti, představujeme krásný rodinný dům 5+kk v lokalitě Mariánské Údolí.

Nacházíme se ve známém kopcovitém území necelých 15 minut od Olomouce, které je díky svému prostředí častým cílem pro lyžaře, cyklisty nebo pěší výlety.

Místo tedy nabídne nejen sportovní a rekreační vyžití, ale také obec s kompletní občanskou vybaveností včetně školy, školky, obchodu a letního kina.

Předmětem prodeje je dvoupodlažní roubenka se zahradou v nové čtvrti na ulici K Posluchovu.

Díky umístění v nejvyšší části svahu má nemovitost úžasný výhled do širokého okolí. Najdete zde dostatek soukromí a přímý vstup do lesa. Po vrstevnici pak můžete za pár minut navštívit restauraci nebo kavárnu v Posluchově, nebo dále pokračovat do Radíkova a na Svatý Kopeček.

Dům, který byl zkolaudován jako novostavba v roce 2013 disponuje vnitřní podlahovou plochou 174 m2. Je vystavěn na stabilním skalnatém podloží specializovanou společností působící zejména v alpských zemích.

V přízemí se nachází zádveří s úložným prostorem, vstup do technické místnosti a obytné části. Zde najdeme koupelnu s dvojící umyvadel, toaletou, sprchovým koutem a prostornou ložnici o výměře 24 m2 s částí pro pracovní stůl a přímým vstupem na východní terasu.

Dominantou domu je velký, dobře prosvětlený obytný prostor s kuchyní, který je soustředěný na krásný krb a prosklené plochy, které společně s vysokým stropem dodávají ojedinělou atmosféru a dokonale propojují interiér se zahradou. Je tu také dostatek místa pro jídelní stůl, sedací soupravu a linku s vestavěnými spotřebiči. Dřevěné schodiště ve středu dispozice Vás zavede do druhého nadzemního podlaží.

Najdete zde tři velké ložnice o výměře 25 m2 s otevřenými stropy do štítu, koupelnu s vanou, sprchovým koutem, toaletou a umyvadlem, nad kterou se nachází půdní úložný prostor.

Příjemný vzduch a dobré klima typické pro stavby z masivního dřeva podtrhuje použití pouze přírodních materiálů a to i v zateplení, kde bylo využito eko-panelů, ovčího rouna a technického konopí.

Dům díky energetickému štítku třídy C nabízí nízké náklady na provoz do 4,5tis. měsíčně. Je napojený na veškeré sítě včetně plynu, vody a kanalizace. Vytápění zajišťuje kondenzační plynový kotel s přenosem do vodovodního podlahového topení v 1.NP a radiátorů v patře. Druhý zdrojem je zmíněný akumulační krb.

Objekt se nachází na nádherné vzrostlé zahradě s okrasnými keři a rostlinami. V horní části pozemku o výměře 1018 m2 je pergola s příjemným posezením, grilem s udírnou, sudová vířivá vana s osvětlením, dřevník a zahradní domek.

Zastřešené terasy po obvodu domu pomáhají ke stínění v teplých letních měsících a přináší spoustu užitného místa pro odpočinek. Východní terasa je ideální pro ranní kávu a výhledem do protějších kopců a spodní části zahrady, ve které je zastřešení pro dva automobily a velký praktický sklad pro kola, lyže, automatická vjezdová brána a retenční nádrž na sběr dešťové vody pro zalévání zahrady.

Spojením dřevěné roubenky, tepla od krbu a výhledem na protější osvětlenou sjezdovku při večerním lyžování budete mít pocit, že jste stále v horách na dovolené.

Pořízením nemovitosti získáte krásný domov a ojedinělé místo, kam se budete vždy rádi vracet. Více informací u realitního makléře Petra Hanáka.


Galerie interiér 


Galerie exteriér


    © hanakreality

Půdorysy


Půdorysy ke stažení 


Umístění objektu

Mariánské Údolí - Hlubočky